Почетна Вести Репризе Идеја и циљеви Правилник Пропозиције Пријава Архива Колегијум Контакти Линкови

13. ФИЛМСКО БДЕЊЕ ДУШЕ ове године ће бити одржано од 24-ог до 27-ог октобра у Сремским Карловцима.

ПРОГРАМ

Четвртак, 24. октобар
Богословија, 19.3о – ван конкуренције (86’)

In memoriam: Запис са промоције књиге БДЕЊЕ ДУШЕ,
Јована К. Радуновића, одржане у Манастиру Кувеждину на Преображење, 2008.
ПИСМО ИЗ АМЕРИКЕ, Јован К. Радуновић, 35'
БОГОРОДИЦА ТРОЈЕРУЧИЦА – РИПАЊ, Милан Кићевац и
Мирослав-Бата Петровић,
Будимпешта/Београд, 45’

Петак, 25. Октобар
ОШ „23. октобар“, 11.оо и 16.оо, (40’)

За ученике школе
ПУТ ЈЕДНЕ НИТИ, Небојша Илић, Власотинце, 14,5'
ИСКРА У ТАМИ, Слађана Топаловић-Несторовић, Београд, 25,5’

18.оо (94,5’)
ТАНАКИНИ МОСТОВИ, Сњежан Лаловић, Пале, 19’
ПРВИХ 100 ГОДИНА, Горан Мусић, Београд, 49,5’
СРБИ У МАЂАРСКОЈ – Последњи интервју академика
ДИНКА ДАВИДОВА,
Милан Кићевац, Будимпешта, ван конкуренције – 26'

20.3о (112’)
ИСКРА У ТАМИ, Слађана Топаловић-Несторовић, Београд, 25,5’
У ТВОЈИМ РУКАМА, Милана Мајар, Бањалука, 24,5’
ЖЕГА, Веско Бутрић, Београд, 13’
ЕКСПЕРИМЕНТ НА ЖИВО, Андрија Димитријевић/Милоје Нешић, Београд, 49’

Субота, 26. Октобар
ОШ „23. октобар“, 11.оо (123’)
In memoriam: Јован Радуновић/Бранко Радаковић - Евокације:
Срђан Илић и Мирослав-Бата Петровић
ПИСМО ИЗ АМЕРИКЕ, Јован К. Радуновић, 35’
ТУРИСТА, Бранко Радаковић, 5,5’

Ван конкуренције:
БРАЈКОВАЦ – ЈЕДНА ОД ПРИЧА, Горан Мусић, Београд, 23’
СВЕТИ МАРДАРИЈЕ, Марко Сандаљ, Хаџи Братислав Николић и
Невенка Шамара-Сандаљ, Фондација „Пријатељ Божији“,
Нови Сад, 59,5’

18.оо (115’)

РЕКЕ БЕЗ ПОВРАТКА, Александра Божовић, Београд, 26'
ПРВИХ 25, Снежана Миливојевић/Ђорђе Шибалин, Будимпешта, 45',
ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА, ЗАШТИТНИЦА МАКЕДОНИЈЕ, Зорица Костовска,
Скопље, 44’, ван конкуренције

20.3о (119,5’)

ЧУЈТЕ СРБИ!, Горан Вукчевић, Нови Сад, 60'
ПОРОДИЦА И НОВИ СВЕТСКИ ПОРЕДАК, Марко Сандаљ,
Хаџи Братислав Николић и Невенка Шамара-Сандаљ,
Фондација „Пријатељ Божији“,
Нови Сад, 59,5’

Недеља, 27. октобар

У простору Удружења „Карловачке цртачке школе“ - Соколски дом

11.оо – (140,5')

Ван конкуренције
СВЕТИ НИКОЛА МАВРОВСКИ, Зорица Костовска, Скопље, 61’
ИРОДОВИ СИНОВИ, Марко Сандаљ,
Хаџи Братислав Николић и Невенка Шамара-Сандаљ,
Фонд. „Пријатељ Божији“, Нови Сад, 79,5’

13.30 – Проглашење одлука жирија!