Почетна Вести Репризе Идеја и циљеви Правилник Пропозиције Пријава Архива Колегијум Контакти Линкови
 

„ФИЛМСКО БДЕЊЕ ДУШЕ“ – Р Е П Р И З Е   И ДРУГЕ ПРАТЕЋЕ МАНИФЕСТАЦИЈЕ

2007.

21. октобар – ИРИГ, Дом културе – Награђени филмови;
21. октобар – СРЕМСКА МИТРОВИЦА, мала сала Позоришта – Награђени филмови
(У оба града приказани филмови: „Чувари тишине“, „Ласта“ и „Између два света“);
02. новембар – ЗРЕЊАНИН, Културни центар – I програм;
03. новембар – ЗРЕЊАНИН, - I програм, реприза;
09. новембар - ЗРЕЊАНИН, - II програм;
10. новембар - ЗРЕЊАНИН, - II програм, реприза;
16. новембар - ЗРЕЊАНИН, Културни центар - III програм;
17. новембар - ЗРЕЊАНИН, - III програм, реприза;
21. новембар - ВРШАЦ, Дом омладине, I програм;
22. новембар - ВРШАЦ, II програм;
23. новембар - ВРШАЦ, III програм;
29. новембар - КОВИН, Центар за културу, I програм;
30. новембар - КОВИН, Центар за културу, III програм;
30. новембар – ВРБАС, Културни центар,
Избор филмова: “Виминациум”, “Ласта”, “Студентички триптих”,
11. децембар - ПОЖЕГА, Пољопривредна школа,
Избор филмова: „Дах“, „Чувари тишине“, „Ласта“, „Између два света“;
27. децембар - НОВИ БЕЧЕЈ, Дом културе,
Награђени филмови: „Чувари тишине“, „Ласта“, „Између два света“, „Неимари“;

2008.

06. фебруар - СРБОБРАН – Дом културе, I програм;
13. фебруар - СРБОБРАН - II програм;
20. фебруар - СРБОБРАН – III програм;
27. фебруар - СРБОБРАН – Дом културе, IV програм;
03. март - НИШ – Културни центар,
Избор ненаграђених филмова и промоција књиге „Бдење душе“ Јована Радуновића;
04. март - НИШ – Културни центар – Награђени филмови:
„Чувари тишине“, „Ласта“, „Између два света“, „Неимари“;
21. март - СРБОБРАН – Дом културе, реприза програма награђених филмова;
28. март - ВАЉЕВО – Дом омладине, реприза програма награђених филмова;
31. јули - КОВИН – Центар за културу – „Ковинско културно лето“
(„Чувари тишине“, „Дах“, „Грађања“, „Између два света“);
7. август - КОВИН – Центар за културу - „Ковинско културно лето“
– („Ко се задњи смеје“, „Ласта“, „Неимари“);
28. август - ШИД Галерија „Сава Шумановић“ (Дан Галерије) –
Програм награђених филмова;
23. септ. - БЕОГРАД – Дом руске културе –
Промоција књиге „Бдење Душе“ Јована Радуновића, са пројекцијом филма „Писмо из Америке“;
29. септ. - БЕОГРАД – Дом руске културе („Чувари тишине,
„Ласта“, „У почетку беше реч“);

У Дијаспори

Крај матра/Почетак априла – (4 недеље у више термина и више сала)
ЧИКАГО, у органиозацији Српске телевизије из Чикага;
16. април - БУДИМПЕШТА – Центар документарног филма;
Организација: Културни, документациони и информативни
центар Срба из Мађарске и Завода за култ. Војводине
(Филмови: „Корени“, „Чувари тишине”, “Ласта” и “Између два света”);
05. јули - АДЕЛАИДА (Аустралија) - Филмови: „Корени“,
„Чувари тишине”, “Ласта” и “Између два света”;
29. август - СИДНЕЈ (Аустралија) - Филмови: „Корени“, „Чувари
тишине”, “Ласта” и “Између два света”;
15. октобар – ТЕМИШВАР, у оквору манифестације “Дани српске
културе у Темишвару” (Филмови: “Корени”, “Чувари тишине” и “Ласта”).
17. октобар – ВРБАС - Сала биоскопа ,,Југославија“ - Приказан је
следећи избор филмова са „Главног програма“:
„Ласта“, Милана Белегишанина (почасно),
„Стопа Краљевића Марка“, Татјане Феро,
„Церска битка“, Милуна Вучинића
„Тесла“, Снежане Миливојевић и Ђорђа Шибалина
,,Љубав“, Владимира Борисављевића
,,Стрпљење“, Душана Торбице и
,,Мој друг Србија“, Соње Благојевић

2009.

24. јануар – СОМБОР – Приказани филмови:
„Чувари тишине“, Драгана Елчића,
„Ласта“ Милана Белегишанина, „Стрпљење“, Душана Торбице и
„Љубав“, Владимир Борисављевића
26. јануар – ПОЖЕГА – Приказани филмови:
„Стрпљење“, Душана Торбице,
„Љубав“, Владимир Борисављевића и
„Мој друг Србија“, Соње Благојевић
27. јануара – НОВИ БЕЧЕЈ – Промоција књиге „Бдење душе“
Ј. Радуновића са пројекцијом изабраних филмова;
07. фебруар – БЕОЧИН - Приказани филмови:
„Чувари тишине“, Драгана Елчића,
„Ласта“ Милана Белегишанина,
„Стрпљење“, Душана Торбице и
„Љубав“, Владимир Борисављевића

У Дијаспори:

07. фебруар - Вашингтон (2. званични програм Фестивала) „Округли
столови“: – Тема: „Филм у души – душа у филму“
02. октобар – СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ (Учесници: Миодраг Новаковић,
проф. Ј. Радуновић, проф. Божидар Зечевић, Срђан Вучинић, проф. Снежана Миленковић, ђакон Оливер Суботић);
27. новембар - ВАЉЕВО (Миодраг Новаковић, проф. др Божидар Раденковић, Стеван Јовановић, монах проф. др. Давид Перовић);

Изложбе:

„Бисери фрушкогорског Атоса – пре 20 година и данас“ (Ауторска изложба фотографија Слободана Милетића, филмског сниматеља и фотографа из Новог сада).
Изложба одржана у: Сремским Карловцима (2. 11. октобар 2008), Черевићу (23. јануара – 10. фебруара 2009.), Беочину (13. до 28. фебруара), Сомбору (2. до 18. марта), Зрењанин (21. марта до 31. марта);

2010.

16. и 23. јануар и 06. фебруар - БЕОЧИН: Дом културе - Избор филмова;
23. и 24. јануар – ЧЕРЕВИЋ: Завичајни музеј и Дом културе - Избор филмова;
05. марта - ВРБАС: Дом културе - Избор филмова;
19. марта - ФУТОГ: КИЦ - Избор филмова;
07. април - ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Галерија Дома културе - Пратећи програм 2. Фестивала БДЕЊЕ ДУШЕ,,: Изложба фотографија „Бисери фрушкогорског Атоса“ са пројекцијом филма ,,Клетва“; и Велика сала Дома културе: пројекција 1. Програма ; приказани филмови: „Чувари тишине“, „Стопа Краљевића Марка“ , „Мој друг Србија“;
14. април - ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Велика сала Дома културе - пројекција 2. програма: „Ласта“; „Стрпљење“, „Стеван Сремац“ и „На почетку беше реч“;
27. април – ГОРИ МИЛАНОВАЦ: Велика сала Дома културе:
Пројекција 3. програма: „Церска битка“, Лепа Тиса и остало!“, „Крст под Шаром“, „Прошетај до Косова и Метохије“;
05.мај - ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Велика сала Дома културе: Пројекција 4. програма: ,,Капија“, ,,Између два света“, ,,Ко се задњи смеје“ и ,,Неимари“;
19. мај - СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Мала сцена позоришта ,,Добрица Милутиновић“. Пројекција изабраних филмова са 3. Карловачке манифестације: ,,Филмско Бдење Душе“: ,,Капија“, ,,Крст под Шаром“ и ,,Прошетајмо до Косова и Метохије“;
08.октобар - СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ: Патријаршијски двор:
Пратећи програм 4. карловачке манифестације ,,Филмско Бдење Душе“:
ОТВАРАЊЕ ИЗЛОЖБЕ (ДИЈА-ПРОЈЕКЦИЈЕ) „ПРАВОСЛАВЉЕ НА ИНТЕРНЕТУ“;
18. октобар - СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ: Свечана сала Карловачке Богословије Пратећи програм 4. карловачке манифестације ,,Филмско Бдење Душе“; Посебан програм за ученике Богословије: „Чувари Космета“ 2, документарни филмови: „Дечани“, „Грачаница“, „Бањска“, „Сопоћани“
22. – 24. Октобар - БАЧ, Дом културе ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ, Културни центар. Симултано одвијање 4. Карловачке манифестације ,,Филмско Бдење Душе“;

2010. – У Дијаспори

21. јануар - ХРЦЕГ НОВИ: Дом културе: Избор филмова
20. март - ВАШИНГТОН Д.Ц.: Градска кућа: ,,Капија“; ,,Крст под Шаром“ и ,,Прошетајмо до Косова и Метохије“;
15. маја - ЧИКАГО: Културни центар ,,Свети Сава“ - пројекција одабраних филмова са 3. Карловачке манифестације ,,Филмско Бдење Душе“: ,,Капија“; ,,Крст под Шаром“ и ,,Прошетајмо до Косова и Метохије“; + ,,Стеван Сремац“ и ,,Храм“;
14.октобар – ТЕМИШВАР: Велика сала Западног универзитета (у организацији Културног удружења ,,Бели багрем” -Темишвар): пројекција филмова ,,Чувари тишине”, ,,Капија” и ,,Ласта” + Пратећи програм ,,Бдења душе”: Изложба фотографија ,,Бисери фрушогорског Атоса”;
15. октобар - ТЕМИШВАР: Сала темишварске Гмназије ,,Доситеј Обрадовић“ Посебан програм за ученике Гимназије: „Стеван Сремац“, документарни филм + Изложба фотографија ,,Бисери фрушогорског Атоса”;

2011.

23. марта – ФУТОГ , КИЦ ,,Младост”
Избор програма са 4. Карловачке манифестације ,,Филмско Бдење Душе“ : ,,Ћирилица“, ,,Београдски паримејник“ , ,,Добровољно умро“ и ,,Школа живота“ + видео-изложба ,,Православље на интернету“ (55 фотографија аутора из 9 земаља са три континента);
13. мај - БЕОЧИН, КЦ Општине Беочин: Избор програма са 4. Карловачке филмске манифестације ,,Филмско Бдење Душе”;
СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ - 5. Карловачка манифестација ФИЛМСКО БДЕЊЕ ДУШЕ
Програми одржани у свечаним салама Крловчке Богословије и Гимназије - Аутори:
Ивана Ковачевић (сценарио) и Драган Марковић (режија) Посебни програми 5. ,,ФБД”;
15. октобра - Карловачка Гимназија: пројекција у оквиру ДАНА СРПСКЕ ДИЈАСПОРЕ У СРБИЈИ 2011.
15. октобра - Клуб културе – књижара и галерија - ,,Каром” д.о.о. – Пројекција у оквиру ,,ПОЧАСНОГ ПРОГРАМА”; 7 – 19. октобра - у Карловачкој Богословији: пројекције филмова ,,ПРАТЕЋЕГ ПРОГРАМА”;
20 – 25. октобра - у Карловачкој Гимназији: прокције филмова ,,ПРАТЕЋЕГ ПРОГРАМА“;
10. новембар - ТЕМИШВАР, Румунија – у сарадњи са Културним удружењем ,,Бели багрем” и Удружењем студената православних хришћана Румуна, темишварска филијала (URPHS / ASCOR): одабрани програм са 3. и 4. Карловачке манифестације ,,Филмско Бдење Душе“;

2012 – у Дијаспори

12 и 13. септембра - ТРНАВА, Словачка – у оквиру манифестације “Дани српске културе”.
Програм:
1. ЛАСТА, 17’
2. ЧУВАРИ ТИШИНЕ, 19’
3. ЉУБАВ, 15’
4. ПРОШЕТАЈМО ДО КОСОВА И МЕТОХИЈЕ, 53’
5. ПЕСМОМ И МУЗИКОМ ПИСАНО, 53'
21. септембра – КОНСТАНЦА, Румунија
Програм:
1. ЛАСТА, 17’
2. ЧУВАРИ ТИШИНЕ, 19’
3. ДАХ, 12’
4. КО СЕ ЗАДЊИ СМЕЈЕ, НАЈСЛАЂЕ СЕ СМЕЈЕ, 7’
5. ШКОЛА ЖИВОТА, 19’

2013. година

26. април - СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ – ОКУД “Бранково коло”: Избор филмова;
26. aприл - БЕОГРАД – КУЛТУРНИ ЦЕНТАР СПЦ (у Патријаршији) Књижевно вече Јована К. Радуновића са pројекцијом изабраних филмова приказаних на до сада одржаним манифестацијама “Филмско Bдење Душе”;
07. јуни - СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ – ОКУД “Бранково коло”: Избор филмова

2013. – у иностранству до краја октобра (дијаспори)

16. јуни - КОШИЦЕ (Словачка, Музеј технике) – Избор филмова;
27. септембар - ТРНАВА (Словачка, Max Gallery) – Избор филмова;
9. октобар - ПРИЕВИДЗА (Словачка, Регионални културни центар).

2014.

19.септембар 2014. Трнава, Словачка,
Избор филмова приказаних на ,,Филмском бдењу душе,, - Ср.Карловци, титловани на словачки језик: ,,Српска хероина'' , ,,Триптих о Милосрдном анђелу над Новим Садом'' , ,,Дневник ратног хирурга''

16. – 19.октобар, Сремски Карловци: 8. Краловачка манифестација ,,ФИЛМСКО БДЕЊЕ ДУШЕ''. Пројекције одржане у просторима Карловачке Богословије и Гимназије, ОШ ,,23.октобар'' и Клубу културе – књижара и галерија – ресторан „Каром“ д.о.о, Срем. Карловци. Организатори манифестације припремили су програме документарних филмова наших аутора из Сремских Карловаца, Марадика, Футога, Београда, Пирота, Пожаревца, Прокупља, БиХ – Репблике српске, Црне Горе и Словеније (+ из Руске федерације к.г.).

23. октобар 2014, Сремски Карловци; Свечаност ,,Дан школе''
11.оо - Основна школа „23. oктобар“ СРПСКИ ЕПОС – КОСОВСКИ БОЈ, анимирани филмови ученика Карловачке гимназије 6'; Ментор: Марија Чајка, Санкт Петерсбург СРПСКА ХЕРОИНА, Аутор: Бранко Станковић, Београд, 15’

2015

. Реализација филма (НЕ)ЗАБОРАВЉЕНИ, 51', сценарио и режија: Срђан Илић, косценариста и организација: Стане Рибич, камера и монтажа: Мирослав-Бата Петровић;
11. септембар – Братислава, премијера филма (НЕ)ЗАБОРАВЉЕНИ;
14. септембар – Велики Међер (Словачка) реприза премијере филма (НЕ)ЗАБОРАВЉЕНИ;

2016.

5. септембар – Констанца, (НЕ)ЗАБОРАВЉЕНИ;
1.децембар: Трнава (Словачка) избор филмова са Манифестације ,,Филмско бдење душе'' у оквиру 4.Фестивала Српског филма у Словачкој''

2017.

4.мај: Градска библиотека Нови Сад
,,Ауторско вече'' допринос иницијативи за обнову Српског војног гробља у Великом Међеру: пројекција филма ,,(НЕ)ЗАБОРАВЉЕНИ'' и представљање књига ,,Нађмеђерска долина смрти Ристе Ковијанића'' и ,,Царски и краљевски заробљенички логор у Нађ Међеру''; учествовали: др Небојша Кузмановић, Зоран Колунџија, Драган Којић, Тибор Вајда и Срђан Илић;
18. и 19.мај: учествовање на 24.Филмском фестивалу ,,Светло светлости'' у Курта Д'Арђеш'' – Румунија, са избором филмова приказаних на ,,Филмском бдењу душе'': ..Чувари тишине'' и ,,Пут љубави'';
9.септембар: представници Манифестације ,,Филмског бдења душе'' као гости присуствовали свечаном концерту у организаји Културног удружења ,,Бели багрем'' и Лиге румунско-српског пријатељства из Темишвара као наставку програмске сарадње;
18. – 20. септембар: представници ,,Филмског бдења душе'' по позиву учествовали у раду 10.Филмског фестивала ,,Со земље'' – Самара, Руска Федерација као наставку програмске сарадње.

СТАТИСТИЧКИ ПОДАЦИ

Број одржаних пројекција и градова домаћина:
(од 19. октобра 2007. до краја септембра 2017. = 118 месеци)
129 пројекција у 27 различитих градова у Србији и
34 пројекција у 17 градова у иностранству (Дијаспори)
Укупно: 163 дана / програма / пројекција,
на 3 континента: Евопа, Северна Америка и Аустралија